Copyright © 1990-2014 
Petr Pelikán  PeliCo
KALKUL®
účetní a mzdové programy
 
Copyright © 1990-2023
All rights reserved
 
Program KALKTISK je grafickou tiskovou nadstavbou programů KALKUL1-5. Návod k programu KALKTISK najdete v sekci s návody. Co nabízí program KALKTISK:
 
 
 
KALKTISK - grafická tisková nadstavba 
  • Program KALKTISK je k dispozici všem uživatelům programů KALKUL®1-5. Je poskytován v ceně licencí programů KALKUL1-5 a lze jej používat ihned po instalaci a není potřeba objednávat žádnou licenci. Součástí programu KALKTISK je i možnost vyplňování oficiálních formulářů pdf.
  • Programy KALKUL®1-5 jsou dosovské programy (tj. programy určené pro operační systém DOS) a mají tudíž klasický znakový tisk. Ten je sice velmi rychlý, ale je omezený v množství informace, které lze vtěsnat na stránku papíru. Navíc lze použít pouze tiskárny, které jsou propojeny s počítačem buď paralelním (LPT) nebo sériovým (COM) kabelem (neumí tudíž USB atp.). Abychom vyhověli uživatelům grafických okenních operačních systémů v nových požadavcích na vzhled dokladů a současně jim umožnili tisknout na libovolných tiskárnách, instalovaných na jejich počítačích, vytvořili jsme grafickou tiskovou nadstavbu nové generace - program KALKTISK, který postupně nahradil starší program KALKUL6. Vzhled tiskových výstupů realizovaných prostřednictvím programu KALKTISK lze najít v návodu, pro základní představu lze uvést fakturu (jako příklad základního tisku) nebo přiznání k DPH (jako příklad vyplněného formuláře ve formátu pdf).
  • Bližší informace podá centrální distributor na telefonním čísle 530330768 nebo 722285011.