Copyright © 1990-2014 
Petr Pelikán  PeliCo
KALKUL®
účetní a mzdové programy
 
Copyright © 1990-2023
All rights reserved
 
Demoverze ke stažení 
NOVINKA: zcela nové prostředí nazývané "KALKULY", které umožňuje instalovat, aktualizovat a spouštět programy KALKUL1-5 v operačních systémech 32 i 64 bitových. V roce 2016 prostředí KALKULY nahradilo starší program KUPDATE. K dispozici je možnost aktualizovat program KALKUL® bez nutnosti jeho kompletní přeinstalace, čímž odpadne zdlouhavé obnovování dat (zejména v multiverzích). Prostředí KALKULY je poskytováno v ceně programů KALKUL1-5 (to znamená, že uživatelé těchto programů si budou moci prostředí "KALKULY" stáhnout z našeho webu a používat bezplatně). Prostředí KALKULY vždy použijte pro operační sytémy W7/8/10 (a novější) a pro verze programů KALKUL® Vxx.37 (a následující).
 
Pro starší operační systém Windows XP jsou k dispozici speciální verze prostředí KALKULY a tiskové nadstavby KALKTISK (poskytované bez jakékoli záruky, protože pro tento operační systém byla ukončena podpora od výrobce použitého překladače). Pro novější verze operačního systému (např. W7,W8,W10 a pod.) však tyto starší verze KALKULY a KALKTISK nepoužívejte.
 
Stále je k dispozici starší instalační program KUPDATE. Je určen pro starší verze programů KALKUL® do Vxx.36 včetně a pro operační systémy do W-XP včetně. Lze jej však použít pouze omezeně pro aktualizace. Pro instalaci nových programů vždy použijte prostředí KALKULY.
 
DOCHÁZKA je nově připravovaný program, který bude tvořit nadstavbu k mzdovému programu KALKUL3. Bude sloužit pro vkládání docházky a k jejímu odesílání do mzdové účtárny. Program bude k dispozici pro dva operační systémy, W a OSX. V první fázi není k dispozici instalační rutina. Popis ruční instalace na různých OS následuje:
 
OSX:
 
1) z webu stáhnout KALKDOCH.app.ZIP, rozzipovat, vznikne aplikace KALKDOCH.app
2) vkopírovat aplikaci KALKDOCH.app do systémového adresáře “Applications”
3) program spustíme dvojím kliknutím levého tlačítka myši na aplikaci KALKDOCH
…..
K zjednodušení spouštění lze na aplikaci KALKDOCH vytvořit ukazatel na záložce (Dock)
Při spuštění aplikace vzniká pracovní adresář uživatel/Library/Application Support/PeliCo/KALKDOCH, kam si aplikace ukládá data
Po ukončení aplikace lze provést “odinstalaci” prostým vymazáním (přesunutím do koše) aplikace KALKDOCH a adresáře uživatel/Library/Application Support/PeliCo/KALKDOCH
 
Windows:
 
1) z webu stáhnout KALKDOCH.ZIP, rozzipovat, vznikne podadresář KALKDOCH
2) v systémovém adresáři “Tento počítač” > “Místní disk” > “Program Files” vytvořit podadresář “PeliCo”
3) do vytvořeného podadresáře “PeliCo” vkopírovat podadresář “KALKDOCH”
4) program spustíme dvojím kliknutím levého tlačítka myši na souboru KALKDOCH.EXE v podadresáři “KALKDOCH”
…..
K zjednodušení spouštění lze na KALKDOCH.EXE vytvořit ukazatel na ploše (ikonu)